Garnki indukcyjne

Czyszczenie Dębica

Problemy z poprawną mową u dzieci
Umiejętność mówienia to coś co oddziela ludzi od świata zwierząt. Jak wielką wartość ma mowa? Doświadczy tego ten kto nagle utraci głos albo jeśli będzie przebywać w kraju, w którym mieszkańcy mówią językiem dla niego nieznanym.
Dzieci uczą się komunikacji werbalnej tak jak innych zdolności np. czytania. Niestety w współcześnie co raz większa grupa dzieci ma kłopoty logopedyczne.  Można podkreślić, że w dobie obecnej postęp naukowy jest ogromny, a dzieci nie uczą się prawidłowo wypowiadać. Dlaczego tak się dzieje? Czynników jest wiele.
Przyczyny wad wymowy
Jak już napisano warunków oddziałujących na kształtowanie się umiejętności mowy jest bardzo dużo. Oto kilka z nich:
wadliwa budowa narządów mowy
duża ilość dziec i, które urodziły się za wcześnie
niedrożny nos – wówczas dziecko nabiera powietrze i wydycha ustami. Przyczyny: przewlekłe katary i wiele innych.
zbyt długi czas ssania kciuka – wówczas język układa się niewłaściwie.
nieodpowiednie funkcjonowanie układu nerwowego.
niewłaściwie rozwinięta sprawność słuchowa.
Pasowałoby również  napisać o warunkach środowiskowych. Rodzina ma jak również rodzic. Są do tego mnóstwo ciekawych pomocy logopedycznych. Te pomoce są inspirujące – dzieci uczą się w formie zabawy. Do takich pomocy logopedycznych można zaliczyć:  specjalne fiszki, zabawki i wiele innych. Te pomoce mogą być stosowane przez opiekunów i profesjonalistów.
Reasumując: duża liczba dzieci ma problem z poprawną wymową. Warto z uwagą obserwować swoją pociechę, żeby w dobrym czasie dostrzec problemy z mową.